İnşaat Kurutma Cihazı Kullanmasam Ne Olur?

                İnşaat işinde kar-maliyet analizi yapmak oldukça önemlidir. Hangi işlem ne kadar maliyetle olacak ve bu işlemin karı ne olacak düşünülerek bir karar verilir. Eğer karı maliyetinden yüksek ise o işlem yapılır, fakat maliyeti yüksekse, en azından kısa vadede yüksekse genellikle yapılmaz. Fakat bu kar-maliyet analizinin dışında olan bir takım işler vardır. Bunların yapımı hayati olduğu için yapmama gibi bir lüksünüz bulunmaz. İnşaat kurutma işlemi de bu işlemlerden biridir. Fakat öyle olmasına rağmen uzun vadede karı, maliyetinden çok daha yüksektir.

İnşaat Kurutmak Nasıl Karlı Olabilir?

                Öncelikle zaman karınız olacaktır. İnşaatın kurumasını beklemek size ek maliyete neden olacaktır. Eğer kurumasını beklemeden işlem yaparsanız, nemli yüzeye yapmış olduğunuz işlemler ya tutmayacak, ya da kısa süre sonra düşecektir. Tutsa bile nem rutubet, küf gibi sorunlara yol açacağı için hızlı bir şekilde çürümeye başlayacaktır. Bu çürümenin maliyeti size çok daha büyük olacaktır. Ayrıca ortam oldukça sağlıksız olacağı için birçok hastalığa da önayak olur. Hepsini bir kenara bıraktığımızda binanın yalıtımını bile 5 yılda %300 etkileyen önemli bir işlemi es geçmiş olursunuz.

İnşaat Kurutma Cihazı Tam Olarak Ne Zaman Kullanılmalıdır?

İnşaat kurutma cihazı kaba inşaat bittikten sonra, izolasyon, boyama, kaplama gibi işlemleri yapmadan hemen önce yapılmalıdır. Bu yapılan işlemi hem daha sağlıklı olmasını sağlar, hem de estetik olarak daha kolay şekil vermenizi sağlar.