İnşaat Kurutma Nedir

İnşaat sektöründeki büyümeye paralel olarak daha sağlam ve dayanıklı yapıların inşası da hız kazandı. Daha sağlam ve kaliteli yapıların inşa edilmesinde inşaat kurutma uygulamasının önemi göz ardı edilemez. Zira yüzeye dökülen beton, şap gibi inşaat malzemesinin, aynı zamanda duvarların ve yüzeylerin kurutulması hem zaman kaybını önlemenin hem de daha kaliteli yapılar inşa etmenin temelini oluşturuyor.
İnşaat Kurutma ile Daha Az Maliyet
İnşaat sektöründe zaman en önemli unsurdur. İnşasına başlanan bir yapının en kısa sürede bitirilmesi için yüksek maliyet gerekir. Özellikle şap ve betonun kuruma aşaması yağışlı ve serin havalarda daha uzun sürer. Bu da maliyeti artırır. Oysa inşaat kurutma uygulaması için özel olarak tasarlanmış kurutma ve nem alma cihazları ile şapın kısa sürede kuruması sağlanır.
Günümüzde pek çok inşaat şirketi duvarların ve zeminin kurutulması için halen klasik bir yöntem olan “bekleme” yöntemini seçse de birçok inşaat şirketi inşaat kurutma cihazları kullanmayı tercih ediyor. Böylece hem zamandan tasarruf ediyor hem de sağlam ve dayanıklı projeler ile daha fazla müşteriye sahip olmayı başarıyor.
İnşaat Kurutma Faydaları
İnşaat alanı hepinizin bildiği gibi su ile iç içe olan alanlardır. İnşaatın daha hızlı bitirilmesi duvarların ve zeminin kurumasına bağlıdır. Duvarlar ve zeminlerde bulunan ıslaklık ve nemden kurtulma süresini kısaltmak için inşaat kurutma işlemi uygulamak gerekir. İnşaatlarda bulunan nemden ve sudan kurtulmak için yapılacak en doğru şey nem alma ve kurutma cihazları kullanmaktır.
Güçlü motoru ile nemi içine hapseden bu makinalar belirli bir kapasiteye sahiptir ve nem hapsetme oranları kapasitesine bağlı olarak değişir. Sanayide, endüstride, inşaat sektöründe ve benzer özellik gösteren diğer sektörlerde kullanılan nem alma cihazları ile duvarlarda ve zeminde bulunan ıslaklık ve nem yok edilir. Kısa sürede yok edilen nem ve rutubet aynı zamanda ısı yalıtımı da sağlar. Yeni yapılan binalarda bulunan nemin kısa sürede yok edilmesi maliyet açısından firmalara avantaj sağlar. Bu nedenle günümüzde pek çok inşaat firması maliyeti düşürmek ve projesini zamanında teslim etmek için kurutma cihazlarını tercih etmektedir.

Ürünü Satın Alabileceğiniz Site

https://tr.trotec.com/tkl-kiralama/