Nem Kurutma Cihazları

Duvar Kurutma
İnşaatlarda yaşanan en büyük sıkıntılardan biri de duvarların çok daha geç kurumasıdır. Yaz mevsiminin en sıcak günlerinde dahi sıkıntı olan duvar kurutma işlemi aynı zamanda kış mevsiminde ve nemin yoğu olduğu bölgelerde çok daha ciddi bir sorun haline gelmektedir. Bu sorunun tek çözümü ise kesinlikle inşaat kurutma cihazı kullanılarak teknolojiden yardım alınmasıdır. Trotec tarafından özel olarak geliştirilen duvar kurutma cihazları duvarların çok daha kısa sürede kurumasını sağlayarak zamandan tasarruf edilmesini sağlamakta ve inşaatın çok daha kısa sürede tamamlanmasını mümkün kılmaktadır. İnşaatların yanı sıra su basınları yaşanan binalarda ya da yüksek nem şikayeti bulunan ortamlarda da duvar kurutma cihazlarının kullanımı mümkündür. Bu cihazlar çalışma prensipleri gereği bulundukları ki ortamda yer alan nemi emdiği için duvar kurutma işlemlerinin yanı sıra rutubet ve küf ile mücadele konularında da kullanılabilmektedir.
Nem Kurutma Cihazları
Trotec tarafından geliştirilen inşaat kurutma cihazı sayesinde artık günümüzde inşaatlar kurutma sürelerini büyük oranda azalttığı için artık projeler çok daha kısa sürede tamamlanabilmektedir. Nem kurutma cihazları farklı metrekare büyüklüklerine göre üretildiği için evlerden en büyük şantiyelere kadar farklı pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Teknolojinin son harikası olarak kabul edilen bu cihazlar çalıştıkları ortamda bulunan nemi düzenli olarak emer ve emdikleri bu nemi yoğuşma işlemi sayesinde suya dönüştürerek hazneye biriktirir. Büyük su baskınları ya da hızlı tamamlanması gereken inşaat şantiyelerinde kullanılan nem alma cihazları sayesinde nem emme süresi rekor oranlarda azaltıldığı için inşaatların ilerleme hızlarında büyük bir artış dikkat çekmektedir.
Neden Kurutma Cihazları Kullanılmalıdır?
Ülkemizin büyük bir bölümünün nemli iklime sahip olması yapılan inşaatların yavaş ilerlemelerine neden olmaktadır. İşte inşaat kurutma cihazı tam bu noktada devreye girer ve kurutma işlemini yalnız hızlandırmakla kalmaz aynı zamanda kurutma seviyesini de arttırır. Yani hem daha hızlı bir kuruta işlemi sunar hem de daha kuru bir ortamın yaratılmasını mümkün kılar. Bu sayede inşaatların teslim süreleri kısalırken daha sağlam inşaatların yapılması da teminat altına alınmış olur.