[« 444 0 835 »]
info@insaat-kurutma.com
Türkiye Merkez
Oruçreis Mh. Giyimkent Cd. 14. Sok. No. 61 Giyimkent Sitesi Esenler - İstanbul

ISITICI KİRALAMA

Soğuk Havalarda En Büyük Yardımcınız; Mazotlu ve Elektrikli Isıtıcılar

Isınma ihtiyacı insanların doğal ihtiyaçları arasında yer alır. İster evde ister işyerinde nerede olursa olsun insanların soğuk havalarda ısınma ihtiyacı vardır. Özellikle büyük fabrikalarda, inşaatlarda, hayvan kümeslerinde ve benzer alanlarda ısınma ihtiyac ısıtıcı kiralama ile karşılanabilir. Birkaç için büyük ısınma sistemleri kurmak istemeyenler, endüstriyel mazotlu ve elektrikli ısıtıcı kiralayarak ısınma problemini profesyonel şekilde giderebilir.

Elektrikli Isıtıcılar

Sanayi tipi elektrikli ısıtıcı birçok farklı alanda ısınma amacı ile kullanılır. Elektrikli ısıtıcılar ev tipi ve sanayi tipi olmak üzere iki türdür. Ev tipi elektrikli ısıtıcılar daha ziyade küçük alanların ısıtılması amacı ile kullanılır. Sanayi tipi elektrikli ısıtıcılar ise daha büyük alanların ısıtılmasında kullanılır. Sanayi tipi elektrikli ısıtıcılar sadece ısıtma amacı ile kullanılmaz. Isı ile kurutma ve perdeleme işlemlerinde de kullanılır. İnşaatlarda, kafeteryalarda, fabrikalarda, üretimhanelerd, atölye ve restoranların ısıtılmasında elektrikli ısıtıcılar kullanılır. Yakıt ikmaline gerek olmaması, kullandığı enerjinin tamamını ısıya dönüştürmesi, güçlü ısıtma kapasitesi ve pratik olması elektrikli ısıtıcıların birçok alanda kullanılmasına neden olmakta.

Mazotlu Isıtıcılar Nerede Kullanılır

Sanayide kullanılan ısıtıcı modellerindeni birisi de mazotlu ısıtıcılardır. Mazotlu ısıtıcı adından anlaşılacağı gibi yakıt olarak mazot kullanılan ısıtıcı modelidir. Sanayi tipi ısıtma için uygun olan mazotlu ısıtıcılar insanların bulunduğu ve baca çekişi olmayan alanlarda kullanım için uygun değildir. İnşaatlarda kurutmak ve ısıtma amacı ile kullanılan mazotlu ısıtıcılar seralarda, açık ve yarı açık alanların ısıtılmasında, fabrikalarda ve üretimhanelerde ısınma amacı ile kullanılır. Garajlar ve otoparklarda da sanayi mazotlu ısıtıcılar kullanılır. Endüstriyel ürünlerin saklanması ve depolanması sırasında ihtiyaç duyulması halinde mazotlu ısıtıcılar ile ısıtma yapılabilir. İş makineleri de mazotlu ısıtıcılar ile ısıtılarak donmaya karşı korunur.

Sanayi Tipi Isıtıcıların Çalışma Prensibi

Sanayi tipi ısıtıcılar mazotlu, elektrikli ve LPG ile çalışabilir. Bu ısıtıcıların ortak özelliği büyük alanların ısıtılmasında kullanılmalarıdır. Sanayi tipi ısıtıcılar kullanıldıkları alana uygun olmaladır. Örneğin mazotlu ve LPG’li ısıtıcılar kapalı alanların ısıtılmasında çok fazla tercih edilmez. Zira canlı hayvan ve insan bulunan ortamlarda elektrikli ısıtıcılar daha güvenlidir.